واکسن ها - Ariyavet Ariyavet

واکسن ها

مایه ضد هاری کشته انستیتو پاستور ایران از ساییده مغز گوسفند هایی فراهم میگردد که ویروس فیکس هاری قبلا از راه درون مغزی به آنها تزریق شده است . این واکسن بصورت محلول 5 درصد مغز در آب تامپونه در شیشه های سربسته تهیه می شود و غیرفعال نمودن ویروس به وسیله بتاپروپیولاکتون انجام می گیرد و برای جلوگیری از آلودگیهای ثانویه فنل به نسبت 5/2 در هزار به مایه افزوده می شود .

 

 

دز و نحوه مصرف :

تزریق 2 میلی لیتر از این واکسن برای ایجاد ایمنی در سگ ها و گربه ها کافی است .

توصیه می شود اولین تزریق واکسن در سن 3 تا 4 ماهگی صورت گیرد . توله هایی که قبل از 3 ماهگی واکسینه شده اند در سن 6 ماهگی باید تزریق یادآور را دریافت دارند . بمنظور تداوم ایمنی تجدید مایه کوبی با فاصله یک سال و به همان مقدار ضرورت دارد .

شرایط نگهداری :

واکسن هاری را باید پیوسته در یخچال و در دمای 4 درجه سانتی گراد نگهداری نمود و مدت اعتبار واکسن یکسال از تاریخ ساخت می باشد .

طریقه مصرف :

پس از خارج کردن واکسن از یخچال باید بشدت آنرا تکان داد تا کاملا یکنواخت شده آنگاه درب لاستیکی شیشه را با پنبه آغشته به الکل پاک نموده و به وسیله سرنگ استریل مقدار مورد نیاز به سرنگ کشیده شده پس از پاک نمودن محل تزریق با الکل واکسن را از طریق داخل عضلانی به آرامی تزریق نمائید .

نظر خود را بنویسید!


ارسال نظر

نظرات (0)